Co robić jeśli pominęłam kilka tabletek z blistra?

Witam, już na początku brania tabletek z blistra pomyliłam dni i przez to kończąc opakowanie nie jestem pewna czy codziennie je brałam i żadnej nie ominęłam. Nawet nie zapisałam sobie którego dnia miałam ostatni okres i którego dnia zaczęłam brać pierwszą tabletkę z blistra - z tego powodu nie mogę sprawdzić czy brałam wszystkie tabletki codziennie, bez pominięcia jakiejś. I w tym problem, zostały mi 3 tabletki i nie wiem co robić po dokończeniu blistra. Czy robić 7-dniową przerwę czy od razu rozpocząć branie z kolejnego opakowania? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie pamięta Pani, które tabletki zostały pominięte trudno doradzać dalsze postępowanie.
W przypadku pominięcia tabletek z trzeciego tygodnia nie powinna Pani robić 7 dniowej przerwy tylko zacząć kolejne opakowanie.

W takim przypadku konieczne było stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy. Jeżeli Pani tego nie zrobiła istnieje ryzyko ciąży. Dlatego przed kolejnym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych należy wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku należy go powtórzyć po 2 tygodniach.

Pozdrawiam