Pominęłam 2 tabletki z blistra o numerze 7 i 21. Co z ochroną?

Tabletki biorę trzeci miesiąc i w tym trzecim miesiącu brania zapomniałam tabletek o numerze 7 i numerze 21, nie wzięłam ich w ogóle! Nie miałam możliwości, gdyż byłam poza domem. W czasie 7-dniowej przerwy kochałam się z mężem, stosowaliśmy stosunek przerywany! Jaka jest możliwość ciąży i kiedy zrobić test ciążowy? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę oraz przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. W przypadku pomięcia tabletki w trzecim tygodniu są dwa wyjścia. Pierwsze z nich to jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki oraz zrezygnowanie z 7 dniowej przerwy. Oznacza to rozpoczęcie od razu kolejnego opakowania tabletek. Drugie rozwiązanie to wcześniejsze rozpoczęcie 7 dniowej przerwy. Pierwszy dzień przerwy to dzień pominięcia tabletki.

Pani nie zastosowała się do tych zaleceń. Dlatego nie można liczyć na pełne działanie antykoncepcyjne tabletek.
Test ciążowy należy wykonać po około 10-14 dniach od stosunku. W przypadku ujemnego wyniku należy go powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam