Pominęłam 2 tabletki antykoncepcyjne

Wyjechałam z domu zapominając zabrać ze sobą opakowania, które miałam rozpocząć w niedzielę po 7-dniowej przerwie. Wróciłam dziś (wtorek). Pominęłam dwie tabletki. Co mam zrobić? Czy mam zażyć pominięte + tą dzisiejszą, czy tylko dzisiejszą i dalej normalnie, czy w ogóle nie zażywać? Błagam o szybką odpowiedź, jestem strasznie zdenerwowana, a nie mam gdzie zapytać.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych między 2 a 5 dniem cyklu zalecane jest stosowanie dodatkowo barierowych metod antykoncepcyjnych przez pierwszych 7 dni przyjmowania preparatu. Należy rozpocząć od pierwszej tabletki (wcześniej warto wykonać test ciążowy) i przyjmować przez kolejnych 21 dni.