Co zrobić jeśli pominę 2 tabletki?

Wczoraj w godzinach wieczornych przyjęłam tabletkę . Dzisiaj wyjechałam i zapomniałam zabrać ze sobą opakowania. Do domu wracam dopiero w czwartek przed południem. Czyli opuściłam dzisiejszą tabletkę ani nie wezmę także tej jutrzejszej. Czy w czwartek po moim powrocie do domu, wziąć zaległe obydwie (z wtorku i ze środy), czy tylko tą środową? Czy zaległą tabletkę wziąć przed południem, czy w godzinach wieczornych tak jak normalnie zażywam tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli dojdzie do pominięcia dwóch tabletek, działania antykoncepcyjne zostanie praktycznie zniesione. Jednorazowe przyjęcie kilku, wiąże się natomiast z działaniami niepożądanymi.

Sugerowałabym potraktować te dni jako pierwsze z 7dniowej przerwy i w 8 dniu rozpocząć przyjmowanie tabletek od początku.

Pozdrawiam