Pominęłam tabletki i dostałam niespodziewanej miesiączki - dlaczego?

Witam. Mam 27 lat a tabletki antykoncepcyjne stosuję od 9 lat. Zawsze regularnie. Ostatnio byłam roztargniona i zapomniałam wziąć 3 i 2 tabletkę od końca z opakowania. Tzn. ostatnią biorę w piątek, więc nie wzięłam w środę i w czwartek rano. Przypomniałam sobie w czwartek wieczorem i wzięłam obydwie. W piątek wzięłam ostatnią tabletkę prawidłowo. Miesiączka powinna być we wtorek, a pojawiła się już w piątek razem z ostatnią tabletką. Następne opakowanie zaczęłam prawidłowo w sobotę. Ale znowu zapomniałam wziąć tabletkę we wtorek czyli 4 tabletkę z opakowania. I nie wzięłam jej w ogóle. Czyli pominęłam całkowicie 4 tabletkę. Dalej brałam normalnie. Przez ten cały czas współżyliśmy z narzeczonym bez zabezpieczenia. Wiem, że jest duże prawdopodobieństwo ciąży. Ale nie w tym problem. W niedzielę czyli dnia 9 tabletki dostałam plamień, a w poniedziałek (dzisiaj) już wygląda to jak okres. Czy to normalne? Czy mam dalej stosować normalnie tabletki i to się samo ureguluje?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienia wiążą się z bardzo nieregularnym przyjmowanie tabletek w okresie ostatnich dwóch tygodni. Drugie krwawienie może mieć charakter krwawienia z odstawienia, a nawet krwawienia owulacyjnego, jeśli jego intensywność była stosunkowo mała. Jest raczej zbyt wcześnie, by krwawienie to miało charakter krwawienia implantacyjnego. Proszę dalej przyjmować regularnie tabletki, stosując dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni. W czasie kolejnej siedmiodniowej przerwy zalecane jest wykonanie testu ciążowego i odstawienie tabletek w razie pozytywnego wyniku. W razie wyniku negatywnego, może Pani powtórzyć test po kolejnych kilku dniach.

Pozdrawiam serdecznie!