Jak mam brać tabletki, gdy pominęłam dwie ostatnie z opakowania?

Witam, stosuję antykoncepcję 28 tabletek (4 ostatnie to placebo) od półtora roku, przy ostatnim opakowaniu nie mogłam zażyć dwóch ostatnich tabletek z hormonami (jasnoróżowych) oraz tabletek placebo, ponieważ zapomniałam opakowania przy wyjeździe. Przedostatnie tabletki jasnoróżowe przypadały na wtorek i środę - nie wzięłam ich, w czwartek miałam wziąć pierwszą tabletkę placebo, a w niedzielę pierwszą z nowego opakowania. Wzięłam pierwszą jasnoróżową tabletkę w piątek przed wyżej wymienioną niedzielą. To było dwa tygodnie temu. Czy jestem zabezpieczona? Jak mam brać następne opakowanie? Czy przejść od razu do jasnoróżowych tabletek z kolejnego opakowania czy normalnie brać placebo a potem nowy blister? Proszę o pomoc i dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Postąpiła Pani właściwie. Jeśli nie wydłużyła Pani przerwy, to dodatkowe postępowanie nie jest konieczne. Nowe opakowanie może Pani przyjąć jak zwykle po przerwie.