Pominęłam 3 tabletki z opakowania - co teraz?

Wtam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 8 lat. Z obecnego opakowania zapomniałam wziąć 3 tabletek z 2 tygodnia opakowania (czwartek, piatek, sobota), opuściłam te 3 tabletki, wzięłam w niedzielę z niedzieli i w poniedziałek dostałam krwawienie. Przez ostatni tydzień nie współżyłam. Czy mam w dalszym ciągu przyjmować tabletki? Czy przestać brać, jeżeli tak, to kiedy zacząć kolejne opakowanie? Czy krwawienie jest normalne? Czy mam się zgłosić do ginekologa? Dziękuję z góry za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie jest krwawieniem z odstawienia. Może Pani postąpić na 2 sposoby.
1. Potraktować zapomniane tabletki jak początek przerwy, nie brać tabletek przez 7 dni i zacząć nowe opakowanie w czwartek. (według mojej opinii lepsze rozwiązanie).
2. Przyjmować tabletki jak dotychczas, stosując przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie.