Pominięte 2 tabletki

Biorę tabletki Y**** od dłuższego czasu. Teraz mam pierwszy tydzień. Niestety wyjechałam i zapomniałam wziąć ze sobą opakowania. Wzięłam więc tabletki w: 1. w poniedziałek, 2. - wtorek, 3. - środę, 4. - czwartek, 5. - piątek, 6. - sobotę (codziennie o 22.00). Dziś jest niedziela i nie mam, jak wziąć tabletki, jutro również, będę miała dostęp do nich dopiero we wtorek wieczorem. Co mam w tej sytuacji zrobić? Nie współżyłam w ciągu ostatniego tygodnia. Mam jeszcze możliwość wzięcia tabletek od innej osoby (ale ona bierze N****). Bardzo proszę o szybką odpowiedź: czy mam teraz zrobić przerwę? Czy wziąć przez te dwa dni tabletki N****? A może we wtorek wziąć naraz 3 tabletki? No i jak będzie ze skutecznością tabletek po tej sytuacji?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Odradzam przyjmowanie tabletek innego producenta, gdyż różnią się one składem od preparatu zażywanego przez Panią.
Powinna Pani od teraz zacząć stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy), które powinno być stosowane aż do kolejnego wtorku, czyli do 7 dnia przyjmowania w sposób niezaburzony tabletek antykoncepcyjnych.

Po powrocie, proszę, jak najszybciej przyjąć zapomniane tabletki, a następnie kontynuować stosowanie tabletek jak dotychczas.