Czy pominięcie 21. tabletki może skutkować ciążą?

Witam. Chciałam się dowiedzieć, czy pominiecie 21 tabletki może skutkować ciążą? W środę powinnam zażyć ostatnią z opakowania 21 tabletkę, lecz przez pomyłkę jej nie wzięłam, w czwartek kochałam się z moim partnerem. Czy byłam zabezpieczona? Co teraz najlepiej zrobić? Dodam, że po tej 7 dniowej przerwie miałam zacząć używać innych tabletek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie przyjęłaś zapomnianej tabletki i od razu rozpoczęłaś 7dniową przerwę, a chcesz zachować działanie antykoncepcyjne, musisz rozpocząć nowe opakowanie dokładnie po 7 dniach. Oznacza to, że ten cykl będzie krótszy o 1 dzień. Wiąże się to z tym, że od nowego blistra zmieni się Twój dzień przyjmowania pierwszej tabletki, tzn, jeśli do tej pory zaczynałaś nowe opakowanie np. we wtorek, to od tej pory będzie to poniedziałek.
Postępowanie wg tego schematu zapewni Ci stałe zabezpieczenie.

Pozdrawiam.