Pominięta tabletka - kiedy zacząć nowe opakowanie?

Biorę tabletki Y od ponad roku, zawsze mniej więcej o tej samej porze. Zaczynam w poniedziałek, a krwawienie mam zawsze we czwartek, więc wszystko jak do tej pory było ok. Niestety około tydzień temu znalazłam jedną z tabletek( podczas sprzątania), której w jakiś dzień musiałam nie zażyć. Tylko nie wiem kiedy to się stało, nawet nie mam pewności czy w tym miesiącu ;/ Najprawdopodobniej mogło się to stać parę miesięcy temu, albo w pierwszym/ drugim tygodniu obecnego miesiąca ( na 100% nie w trzecim). Dokończyłam opakowanie i teraz jest środa i dostałam " okres"( dzień wcześniej). Moje pytanie brzmi: czy nowe opakowanie powinnam zacząć normalnie w poniedziałek ( po 7 dniach), czy muszę robić miesiąc przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki może wiązać się jedynie z osłabieniem działania antykoncepcyjnego. Ze względu na regularne przyjmowanie tabletek w ciągu ostatnich 7 dni nie ma potrzeby wprowadzania zmian w schemat zażywania preparatu. Z tego też powodu może rozpocząć Pani nowe opakowanie w przewidywanym dniu.

Krwawienie w trakcie 7dniowej przerwy zwykle występuje w 3-4 dniu jej trwania. Mogą się jednak pojawiać pewne odchylenia, co nie jest niczym niepokojącym. Najważniejsze, że krwawienie w ogóle pojawia się w przeciągu tygodnia przerwy.

Pozdrawiam.