Pominięta 16 tabletka

Witam serdecznie. Zapomniałam zażyć 16 tabletki z opakowania, więc był to 3 tydzień. Zażyłąm ją po ok. 15 godzinach, ale w dniu poprzedzającym pominęcie tabletki współżyliśmy z mężem. Nadmienię tylko, że dokończyłam opakowanie. Jaki jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Szansa na ciążę istnieje, ale nie jest duża. Powinna Pani w tej sytuacji nie robić 7-dniowej przerwy, lecz rozpocząć kolejny blister zaraz po ostatniej tabletce z poprzedniego. Koniecznie powinna Pani również wykonać test ciążowy, najlepiej ok. 14 dni po dniu, w którym zapomniała Pani przyjąć tabletkę. W razie wyniku negatywnego, proszę ponowić test ciążowy po tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie!