Czy jest ryzyko zajścia w ciążę przy pominięciu jednej tabletki?

Witam! Od 3 lat biorę tabletki. Wczoraj zapomniałam wziąść 6 tabletki z nowego opakowania (w ten sam dzień kochałam się z chłopakiem). Dziś wzięłam 7 tabletkę i 6 pominietą. Czy moge być w ciąży? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Mogła Pani zajść w ciążę, choć ryzyko nie jest duże. Przez kolejne 7 dni powinna Pani wstrzymać się od współżycia lub dodatkowo zastosować prezerwatywę. W czasie przerwy pomiędzy blistrami proszę wykonać test ciążowy (nawet jeśli pojawi się krwawienie z odstawienia).

Pozdrawiam serdecznie!