Co robić w przypadku pominięcia tabletki?

Dziś zorientowałam się, że biorę tabletkę z poprzedniego dnia. Nie mogę sobie przypomnieć, kiedy pominęłam przyjęcie, byłam pewna, że wszystko kontroluję. Jestem na początku trzeciego tygodnia i nie wiem kiedy zapomniałam wziąć tabletkę. Co mam zrobić? Dokończyć blister i zażyć dodatkową tabletkę czy robić tydzień przerwy? Poza tym w drugim tygodniu pominęłam tabletkę i wzięłam ją po ponad 12 godzinach. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pominięcie tabletki w każdym tygodniu niesie za sobą inne konsekwencje. Jeżeli zapomniałaś o tabletce z pierwszego tygodnia, a w trakcie kolejnych 7 dni doszło do zbliżenia, istnieje ryzyko ciąży.
Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie dokończenie blistra i zrobienie 7-dniowej przerwy. Przed rozpoczęciem nowego blistra wykonaj test ciążowy, w celu wykluczenia ewentualnego zapłodnienia.
Pozdrawiam