Pominięta tabletka antykoncepcyjna w 3 tygodniu cyklu

Witam,  Tabletki biorę od ponad 2 lat. Mam 24 lata. Zapomniałam tabletki w 3 tygodniu, była to 3 tabletka od końca opakowania. Kiedy się zorientowałam wzięłam tą pominięta i kolejną. Teraz została mi ostatnia tabletka i nie wiem co zrobić? 7dniowę przerwę, kiedy skończę to opakowanie, czy rozpocząć nowe opakowanie bez przerwy? Na początku tego cyklu popełniłam już błąd, wzięłam przez pomyłkę 2 tabletki. Okazało się, że jednak nie zapomniałam o żadnej tabletce ale zanim się zorientowałam już było za późno i przyjęłam dwie naraz.   Wiem, że to nie stanowi problemu, kończę i zaczynam cykl o jeden dzień wcześniej. Ale co zrobić w związku z tym wczorajszym pominięciem? Dodam, że w 2 dni przed pominięciem odbyłam stosunek. Z ulotki wynika żeby nie robić przerwy ale czy te 2 pigułki wzięte wcześniej omyłkowo naraz mają jakieś znaczenie? Czy stosunek sprzed pominięcia będzie bezpieczny jeśli połączę opakowania? Wysyłam tą wiadomość już trzeci raz, bo nie pojawiła się wiadomość z informacją, że moje pytanie zostało dodane do kolejki, więc nie wiem czy robię wszystko jak należy.  Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku wybrania postępowania, iż po w 3 tygodniu - po zapomnieniu tabletki, przyjmuje się najszybciej, nawet 2 na raz. W dalszej kolejności należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie

Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.

Poprzednia pomyłka nie ma wpływu na obecną sytuację. Jednak należy pamiętać, że są to leki hormonalne i nie mają one obojętnego wpływu na organizm kobiety. Ich regularne przyjmowanie jest bardzo ważne. Nie tylko może spowodować ich nieskuteczność, ale też może wywołać zaburzenia hormonalne.

Serdecznie pozdrawiam