Pominięcie 19. tabletki antykoncepcyjnej

Pominęłam 19 tabletke antyk. (pon) we wtorek sie zorientowałam i wzięłam dwie na raz, a w srode wzielam ostatnią. Nie przeczytałam ulotki wiec nie wiem jak teraz rozwazac problem poniewaz nie zaczelam kolejnego opakowania. Stosunek odbywalam w srode przed pominieta tabletka (wytrysk we mnie) a nastepnie w czw po pominietej tabletce (stosunek przerywany). Wczoraj powinnam dostac miesiaczke jednak do dzis nie mam. Czy mam zaczac dzis nowe opakowanie bo mija 7 dni od zapomnianej czy czekac?

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani, w przypadku pominięcia tabletki w 19 dniu cyklu, jeśli przez 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki preparat był stosowany prawidłowo można
przyjmowanie tabletek z następnego opakowania rozpocząć od razu po dokończeniu aktualnego, nie robiąc 7-dniowej przerwy,a przez 7 dni po nieprzyjętej tabletce stosując dodatkowe zabezpieczenie (krwawienie z odstawienia wystąpiłoby po dokończeniu drugiego opakowania, w trakcie przyjmowania tabletek możliwe byłoby wystąpienie plamienia lub krwawienie z odstawienia). Jeśli zrobiła Pani przerwę, proszę wykonać test ciążowy, jeśli wynik będzie ujemny może Pani rozpocząć przyjmowanie następnego opakowania zgodnie z zaleceniami lekarza. Pozdrawiam