Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej - konsekwencje

Zażywam tabletki antykoncepcyjne 21 szt. z Drospirenonem i Etynyloestradiolem - jestem obecnie w 12 dniu cyklu, a zarazem w 12 dniu przyjmowania tabletek (zaczęłam je brać po przerwie, a więc od pierwszego dnia cyklu). Wyjechałam za granicę i zapomniałam zabrać tabletek, nie mam jak ich zdobyć tu gdzie jestem. Będę miała przerwę 4 dni w przyjmowaniu tabletek zanim wrócę do domu - co powinnam zrobić? Czy zażyć potem pominięte tabletki, czy dokończyć ten blister czy zrobić przerwę? Kiedy będę chroniona przed zajściem w ciążę? Ostatni stosunek odbyłam ok 5-6 dni temu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Uważam, że najlepiej zrobić przerwę w przyjmowaniu tabletek.
Jest to zbyt duża ilość pominiętych tabletek przy móc je przyjąć razem jak i skuteczność działania antykoncepcyjnego może nie być całkowita.

Przerwę powinno zacząć się liczyć od pierwszego dnia zapomnianej tabletki.Wtedy zgodnie z regułą należy rozpocząć ponowne przyjmowanie w ósmej dobie.

Należy pamiętać, że w tym czasie działanie antykoncepcyjne nie jest całkowite. Dlatego w tym okresie a  także przez pierwsze 7 dni od rozpoczęcia ponownego przyjmowania tabletek zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam!