Pominięte dwie tabletki w drugim tygodniu cyklu - co mam teraz zrobić?

Jestem w trakcie pierwszego w życiu opakowania leków antykoncepcyjnych. W drugim tygodniu cyklu (który właśnie trwa) zapomniałam zażyć dwie tabletki. Niestety, zorientowałam się dopiero dzisiaj, więc upłynęło już ponad 12 godzin od pominięcia obydwu, ponadto wczoraj i dziś tabletkę na pewno brałam. Czy w związku z tym mam jak najszybciej przyjąć zapomniane tabletki? I czy po skończeniu aktualnego blistra mam rozpocząć kolejny bez siedmiodniowej przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli jest Pani pewna, że do pominięcia tabletek doszło w 2. tygodniu stosowania, wystarczy przyjąć zapomniane tabletki. Może Pani w tej sytuacji zrobić 7-dniową przerwę w zwykłym terrminie. Dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.