Zapomniałam wczoraj tabletki. Czy mam wziąć dzisiaj dwie na raz?

Dzień dobry. Tabletki zażywam już 2 lata bez przerwy. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć, niestety wczoraj miało to miejsce. Jest to 16. tabletka (3. tydzień), dzień wcześniej odbyłam stosunek. Dzisiaj wzięłam normalnie tabletkę, ale czy mam wziąć dodatkowo tą drugą, o której wczoraj zapomniałam?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani przyjąć dwie tabletki jednocześnie. Jeśli Pani tego nie zrobiła, proszę jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę.
Ponadto proszę nie zapomnieć o rozpoczęciu nowego opakowania BEZ ROBIENIA PRZERWY!!! Jeśli zrobi Pani 7-dniową przerwę, ryzyko ciąży będzie zwiększone.