Czy w przerwie 7-dniowej mogę zajść w ciążę, jeśli zapomniałam wziąć przedostatnią tabletkę?

Mam pytanie, czy jest ryzyko, że podczas przerwy siedmiodniowej mogę zajść w ciążę? Zapomniałam wziąć przedostatnią tabletkę, ale lekkie krwawienie już występowało. Co mam teraz zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie napisałaś, czy pominiętą tabletkę wzięłaś w późniejszej godzinie.
Są 2 metody postępowania w przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu stosowania.

Pierwsza, należy zażyć pominiętą tabletkę najszybciej jak się da, nawet jeżeli musisz wziąć 2 jednocześnie i nie robić 7dniowej przerwy.

Druga, można przerwać stosowanie tabletek i zrobić 7-dniową przerwę. Należy pamiętać, że przerwa nie może trwać dłużej niż 7 dni, wraz z dniem pominiętej tabletki.

W obu przypadkach działanie tabletek zostanie podtrzymane.

Pozdrawiam.