Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam wziąć dwie tabletki. Czy zrobienie 7-dniowej przerwy to dobre rozwiązanie?

Strasznie namieszałam z przyjmowaniem tabletek. Przyjmuje Y*** od prawie roku. Normalnie tabletki biorę o godz. 21.00. Wczoraj byłam na imprezie i o godz. 2.00 w nocy przypomnialo mi się, że nie wzięłam jeszcze tabletki. Okazało się jednak, że w czwartek w ogole nie przyjęłam tabletki. Jest to 2. tydzień. Źle przeczytałam ulotkę i wzięłam tylko jedną tabletkę, kiedy powinnam zażyć zapomnianą tabletkę + tę piątkową. Co więcej, później wystapiły wymioty, krótko po zażyciu tabletki. Dziś też. Zupełnie nie wiem, co teraz robić. Wystapiły już plamienia i ból brzucha w dole, typowe dla okresu. Wydaje mi się, że najrozsądniej jest teraz przerwać branie tabletek i zrobić 7-dniową przerwę. Nie chcę zamieszać za bardzo w moim organizmie z hormonami. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

W tej sytuacji najrozsądniej będzie przerwać stosowanie preparatu i zrobić 7-dniową przerwę. Proszę pamiętać, że pierwszym dniem przerwy będzie dzień pominięcia pierwszej tabletki i przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy