Zamiast 7 dniowej przerwy zrobiłam 8 przez przypadek, co teraz?

Od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio przez przypadek zamiast siódmego zażyłam tabletkę ósmego dnia. Zrobiłam to rano, a następną wzięłam o 20.30 tak jak zawsze. Od tego momentu biorę tabletki regularnie. Nie wiem jednak co mam zrobić? Czy kontynuować zażywanie tabletek pomimo jezdniowego spóźnienia, czy przerwać ten cykl i zacząć go od następnej miesiączki? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
W przyszłości jeśli nie wie Pani co zrobić, proponuję zajrzeć do ulotki albo schematu na opakowaniu.
Jeśli przerwa między typową godziną przyjmowania tabletek, a rzeczywistą godziną jej zażycia, nie była dłuższa niż 12 godzin, to nie musi Pani robić nic. Wystarczy po prostu przyjmować tabletki o stałej porze.
Jeśli przerwa była dłuższa, to:
1. jeśli w trakcie przerwy doszło do stosunku konieczne jest zastosowanie "tabletki po", poza tym
2. powinna Pani jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę oraz
3. stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy) przez kolejne 7 dni