Zapomniałam o tabletce, więc co z zabezpieczeniem w ciągu 7-dniowej przerwy?

W ostatnim cyklu brania tabletek zapomniałam o jednej tabletce, wzięłam ją następnego dnia około godziny 20.00 i następnie wzięłam o 22.00 (stałej porze) kolejną tabletkę, po czym dokończyłam cykl brania tabletek (kolejne 6) i zrobiłam 7-dniową przerwę. Jednakże w czasie tej 7-dniowej przerwy uprawiałam seks z prezerwatywą, która, niestety, zawiodła i pękła. Jest to 4 dzień przerwy, do tej pory nie pojawił się okres, więc zastanawiam się teraz, czy ewentualnie nie zastosować antykoncepcji po. Jednocześnie po 7-dniowej przerwie zamierzam kontynuować dalej antykoncepcje hormonalną.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzykjo ciąży w tym przypadku jest minimalne, ale większe niż gdyby przyjęła Pani wszystkie tabletki o stałej porze. Może Pani oczywiście przyjąć tabletkę "po stosunku". Minimalny czas, po którym może Pani rozpocząć ponowne przyjmowanie tabletek to 12 godzin, czyli może je Pani przyjąć w typowym czasie (po 7 dniach od ostatniej tabletki).