Zapomniałam o tabletkach i przedłużyłam przerwę pomiędzy blistrami

Witam serdecznie, mam problem, bo nie wiem, co robić. Ostatnio kończyłam stare opakowanie tabletek i zapomniałam przyjąć 19 tabletkę. Zorientowałam się dopiero na drugi dzień, ale było już za późno, bo minely 24 h i nie wzięłam jej wcale, dokończyłam opakowanie (te dwie ostatnie tabletki wzięłam o stałej porze), zrobiłam 7-dniową przerwę, a że wyjechałam do rodziców na weekend i nie przyjęłam pierwszej z nowego opakowania. Czyli to tak, jakbym zrobiła 8-dniową przerwę... :( Później tabletki zaczęłam brać o stałych porach, ale po trzecim dniu współżyłam z moim narzeczonym bez dodatkowej antykoncepcji... Czy jest duża możliwość, że mogłam zajść w ciążę w tym przypadku? Kocham dzieci i chcialabym mieć kilkoro, ale w lutym bierzemy ślub i wszystko by się skomplikowało. BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. DZIĘKUJĘ. AMELKA.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, nie postąpiła Pani tak, jak zalecają producenci tabletek w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, tak więc musi się Pani liczyć z możliwością ciąży. Dodatkowo pominęła Pani pigułkę w pierwszym tygodniu i nie stosowała dodatkowej antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pominięciu. Tak więc ryzyko ciąży jest "podwójne"...

Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie (i powtórzyć go jeszcze po tygodniu). W przypadku wyniku dodatniego należy natychmiast odstawić pigułki. Najlepiej będzie jeśli będzie Pani stosować dodatkowa formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez cały ten cykl i podczas 7-dniowej przerwy.

Pozdrawiam!