Zapomniałam przyjąć 18 tabletki z blistra (3 tydzień)

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne drugi miesiąc. W czwartek zapomniałam przyjąć pigułkę, przyjęłam ją dopiero w piątek - minęło ok. 14 godzin od czasu, kiedy powinnam była ją przyjąć. Kolejne pigułki brałam znowu o stałych porach. W sobotę odbyłam stosunek płciowy, chłopak skończył we mnie. Czyli od pominięcia pigułki wzięłam dwie w piątek (zapomnianą i o stałej porze). Czy jest ryzyko ciąży? Wydaje mi się, że 24 dzień cyklu jest dniem bezpłodnym... Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, istnieje u Pani ryzyko ciąży. Powinna Pani wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem nowego opakowania.

Po zbyt późnym przyjęciu pigułki, powinna Pani stosować dodatkową antykoncepcję, a nie zrobiła Pani tego.

Ponieważ przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, nie dotyczą Pani zasady, jakimi rządzi się "normalny" cykl owulacyjny. Dopóki zażywa Pani pigułki regularnie, o właściwych porach, to ciągle ma Pani "dni bezpłodne" - pigułki hamują owulację. Jeśli zapomni Pani zażyć tabletkę albo zażyje ją za późno, to mogą nastąpić "dni płodne". W trzecim tygodniu zażywania nie jest to tak bardzo prawdopodobne, jak w pierwszym, ale istnieje taka możliwość.

Pozdrawiam!