Zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu

Witam, proszę o radę w następującej sprawie. Zapomniałam przyjąć pigułki w trzecim tygodniu, dokładnie była to 15 pigułki (dzień - poniedziałek). Pigułki przyjmuję pomiedzy godz. 20 a 21. Zapomnianą pigułkę przyjęłam następnego dnia rano o godz. 8.30 ( we wtorek), a następne przyjmowałam już regularnie o 20. W dniu poprzedzającym dzień w którym nie wzięłam pigułki (niedziela), przyjęłam ją ok godz. 20. W tygodniu w którym zapomniałam pigułki odbyłam stosunek, jednak z dodatkowym zabezpieczeniem (prezerwatywa). Czy w tym przypadku mogę zrobić 7dniowa przerwę? Czy może powinnam nie robić przerwy i rozpocząć przyjmowanie pigułek z następnego opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bardzo dobrze postąpiła Pani stosując dodatkową metodę zabezpieczenia po opóźnionym przyjęciu tabletki.
W większości preparatów antykoncepcyjnych w opisanej sytuacji nie ma konieczności nie stosowania 7 dniowej przerwy. Wydaje się, że tabletki należy stosować zgodnie z ze standardowymi zaleceniami.

Ostatecznie i szczegółowe zalecenie co do opisanej sytuacji powinno znajdować się w ulotce bądź instrukcji dostarczonej przez producenta.