Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu - czy stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Witam! Mam 18 lat i zapomniałam 6 tabletkę z opakowania. Opóźnienie wynosiło 5h, czy w tym wypadku powinnam stosować dodatkową antykoncepcje przez 7 dni? Czy jednak opóźnienie nie jest na tyle duże?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli opóźnienie nie było większe niż dwanaście godzin, należy przyjąć zapomnianą tabletkę oraz kolejną zażyć zgodnie z planem. Z Pani opisu wynika, że opóźnienie wynosiło pięć godzin. W takim przypadku nie jest konieczne stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez okres siedmiu dni.