Tydzień przerwy w przyjmowaniu tabletek a ciąża

Witam, kochałam się z partnerem w tygodniu przerwy brania tabletek, dokładnie w piątek. Od soboty rozpoczęłam przyjmowanie drugiego opakowania. We wtorek zapomniałam wieczorem przyjąć tabletkę, zażyłam ja po upływie 24 h, razem ze środową. Kochałam się z partnerem w poniedziałek, nie minął tydzień od zapomnianej tabletki. Czy jest możliwe, żebym zaszła w ciążę?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Z tego co rozumiem, przyjeła Pani tabletkę z 24-godzinnym opóźnieniem. Natomiast, aby antykoncepcja była skuteczna, to opóźnienie może wynosić najwyżej 12 godzin. Z tego wynika, że skuteczność antykoncepcyjna została zaburzona, zwłaszcza, że był to pierwszy tydzień cyklu. Nie może Pani liczyć na skuteczną ochronę w całym tym cyklu! Do końca tego cyklu powinna Pani stosować prezerwatywę, a po skończeniu opakowania, proszę zrobić test ciążowy. Przed rozpoczęciem nowego opakowania tabletek należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty