Nieregularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Dzień dobry... od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatni okres rozpoczął się 23 lutego i trwał 4 dni... zwykle mam 6 dni. Opakowanie tabletek zaczęłam brać w niedzielę 28.02.10. W poniedziałek i wtorek nie wzięłam, w środę współżyłam z chłopakiem i zaraz po stosunku wzięłam tabletkę. W czwartek zapomniana tabletka. W piątek współżyliśmy. Zapomniana w sobotę, zapomniana w niedzielę, wzięta normalnie w poniedziałek, współżyliśmy rano. Wieczorem tabletka wzięta, małe plamienie było, wieczorem straszny ból jajników i krwawienie. Czy jest możliwa ciąża? Wiem, że tego dnia miałam owulację. Cykl trwa normalnie 28 dni. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zażywa Pani tabletki bardzo nieregularnie i właściwie nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję podczas całego tego cyklu, podczas przerwy i przez 7 pierwszych dni zażywania pigułek z nowego opakowania.  Właściwie to w Pani przypadku warto rozważyć odstawienie pigułek do czasu wykluczenia ciąży - najprawdopodobniej nie działają, a ryzyko ciąży jest duże (antykoncepcja hormonalna szkodzi płodowi). Jednak takie decyzje powinna Pani podjąć wspólnie ze swoim ginekologiem. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie.

W Pani przypadku należy zastanowić się nad stosowaniem plastrów lub krążka dopochwowego - Pani najwyraźniej "nie ma głowy" do regularnego zażywania pigułek.

Pozdrawiam!