Prawdopodobieństwo ciąży przy nieregularnej antykoncepcji

Dzień dobry.
Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatni okres rozpoczął się 23 lutego i trwał 4 dni. Zwykle mam 6 dni. Opakowanie tabletek zaczęłam brać w niedziele 28.02.10, w poniedziałek i wtorek nie wzięłam, w środę współżyłam z chłopakiem i zaraz po stosunku wzięłam tabletkę, w czwartek zapomniana tabletka, w piątek współżyliśmy, zapomniana, w sobotę zapomniana, w niedzielę wzięta normalnie, w poniedziałek współżyliśmy rano, wieczorem tabletka wzięta.
Małe plamienie było wieczorem, straszny ból jajników i krwawienie. Czy jest możliwa ciąża? Wiem, że tego dnia miałam owulacje. Cykl trwa normalnie 28 dni.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej każdy cykl trwa 28 dni, ale owulacja w ogóle nie występuje.
Niestety nie przyjmowała Pani tabletek regularnie, co mogło osłabić ich działanie antykoncepcyjne.
Prawdopodobnie krwawienie, które wystąpiło w poniedziałek było spowodowane obniżeniem stężenia hormonów zawartych w tabletkach. Czyli miało tą samą przyczynę, co krwawienie pojawiające się w przerwie między kolejnymi opakowaniami leku (tzw. krwawienie z odstawienia).

Ponieważ tabletki były przyjmowane nieregularnie, przez kolejne 7 dni powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przed ciążą, np. w postaci prezerwatywy. Za każdym razem, gdy zapomni Pani o 1 tabletce, należy ją przyjąć jak najszybciej, a kolejną o stałej porze (czyli w najgorszym wypadku 2 tabletki na raz). Jeżeli natomiast zapomni Pani o 2 tabletkach, konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.

Na wszelki wypadek może Pani wykonać test ciążowy, najlepiej 14 dni po ostatnim stosunku. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.