Dlaczego występuje krwawienie w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od ponad 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Nowe opakowanie zaczęłam 16 dni temu, w pierwszym tygodniu stosowania zapomniałam o 2 tabletkach (tzn. 3 i 5 dzień). Dodam, że regularnie współżyłam z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia. Od 6 dni mam lekkie krwawienie, czym może być spowodowane? Czy to wynik zapomnianych tabletek, obawiam się również, że mogę być w ciąży. Proszę o udzielenie odpowiedzi.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście tabletki zapomniane w pierwszym tygodniu po przerwie mogą spowodować owulację, a w konsekwencji ciążę. Plamienie może być więc oznaką ciąży, ale bardziej prawdopodobne, że jest związane po prostu z wahaniami poziomów hormonów, do których Pani dopuściła przez nieregularne zażywanie tabletek. Proszę wykonać test ciążowy pod koniec kolejnej siedmiodniowej przerwy. W cyklu po przerwie plamienia powinny ustąpić.

Pozdrawiam serdecznie!