Co oznacza plamienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam 21 lat i od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj wystąpiło u mnie plamienie w kolorze brązowym, mimo że do końca opakowania zostały mi jeszcze 2 tabletki. Jedyną przyczyną o której myślę to jest to, że jednego dnia zapomniałam wziąć tabletki i drugiego wzięłam dwie i właśnie wtedy wystąpiło plamienie. Czy ma to jakieś powiązanie? Proszę o odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Prawdopodobnie plamienie jest spowodowane zapomnianą tabletką, ale należy pamiętać, że plamienia przy braniu tabletek antykoncepcyjnych mogą się zdarzać też bez przyczyny. Jeśli takie plamienia będą się powtarzać często, powinna Pani zgłosić się na konsultację do swojego ginekologa.
Pozdrawiam