Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zrobić 7 dni przerwy, gdy miesiączka pojawiła się w trakcie brania tabletek?

Witam. Na początku trzeciego tygodnia brania tabletek wyjechałam na weekend i zapomniałam zażyć dwóch pigułek. Po powrocie od razu wzięłam pierwszą zapomnianą tabletkę, w ciągu następnych 12 godzin uzupełniłam następną, a później regularnie brałam tabletki o ustalonej godzinie. Niestety po około 3 dniach wystąpiły u mnie małe plamienia, ale kontynuowałam dalej opakowanie. Plamienia nie ustąpiły, później przerodziły się w normalną miesiączką, podczas gdy ja dalej brałam tabletki. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę i teraz nie wiem, czy zrobić 7-dniową przerwę, czy od razu zacząć nowe opakowanie? Czy mogę bezpiecznie kochać się z partnerem? Proszę o pilnę odpowiedź!

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pominięcie dwóch tabletek obniża skuteczność antykoncepcji. Proponowałabym rozpoczęcie drugiego opakowania bez robiena 7- dniowej przerwy oraz zastosowanie dodatkowych metod anykoncepcji przez 7 dni od ostatniej pominiętej tabletki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy