Zrobiłam o jeden dzień dłuższą przerwę - co teraz?

Pierwsze opakowanie tabletek brałam reguralnie przez 21 dni, później miała być 7-dniowa przerwa, ale niestety zapomniałam i przerwa o 1 dzień się przedłużyła. Jak teraz brać tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Opóźnienie o 1 dzień pierwszej tabletki należy potraktować jak nieprzyjęcie pierwszej tabletki. Możliwie w najkrótszym czasie należy ją przyjąć, nawet gdyby oznaczało to koniecznośc przyjęcia dwóch tabletek w dniu następnym. Ponadto 7 kolejnych dni, bezpośrednio po tym zdarzeniu, wymaga zastosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.