Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej po przerwie

Witam! Po 7-dniowej przerwie zapomniałam pierwszej tabletki z opakowania i wzięłam ja o normalnej porze ale po 8 dniach przerwy. Współżyłam w ten sam dzień co już wzięłam tabletkę, ale czy jest możliwość zajścia w ciążę? Czy mam normalnie brać dalej czy antykoncepcja nie będzie osłabiona przez jakiś czas? I czy nie powinnam wziąć 2 tabletki na raz? Proszę o odpowiedź.

Witam! W opisanej sytuacji niestety istnieje realna możliwość zajścia w ciążę. Wskazane jest kontynuowanie antykoncepcji do zakończenia opakowania. Ochrona może być zmniejszona przez okres jednego tygodnia od przyjęcia pierwszej tabletki, w związku z tym konieczne jest stosowanie prezerwatywy przez ten okres. W opisanej sytuacji dopuszczalne były 2 zachowania: przyjęcie jedno czasowo dwóch tabletek (preferowane) oraz późniejsze rozpoczęcie opakowania, czyli przyjęcie tylko jednej tabletki co skutkuje jednodniowym przesunięciem dnia przyjmowania pierwszej tabletki. Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykonać test ciążowy. Po otrzymaniu wyniku pozytywnego należy zgłosić się do ginekologa, w przypadku wyniku negatywnego można kontynuować antykoncepcję. Pozdrawiam serdecznie!