Zapomniane tabletki po przerwie

Czy mogłam zajść w ciążę, jeśli pominęłam 3 pierwsze tabletki z blistra, czyli w 8 i 9 dniu po 7-dniowej przerwie, i 8 dnia, czyli pierwszego dnia, kiedy powinnam wziąć tabletkę współżyłam?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tak, w tej sytuacji istnieje pewne ryzyko zajścia w ciążę, również jeśli będzie Pani współżyć bez dodatkowej antykoncepcji (np. prezerwatywy) w kolejnych dniach, aż do końca tego blistra. Radzę wykonać test ciążowy pod koniec opakowania i podczas 7-dniowej przerwy.

Pozdrawiam serdecznie!