Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej 2 h później

Witam, mam pytanie. We wtorek miałam wziąć tabletkę antykoncepcyjną o godz.8.40 wzięłam ją dopiero o godzinie 10.30, a w czwartek współżyłam z mężem i boję się że przez te 2 godziny mogłam zajść w ciąże. Błagam czy jest duże ryzyko, że jestem w ciąży? Dodam że biorę tabletki od 4 miesięcy i zawsze o tej samej porze.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie ma możliwości, by zaszła Pani w ciążę. Przez cały ten czas była Pani zabezpieczona. Dopuszczalne jest 12 godzinne opóźnienie bez wpływu na antykoncepcję.

Pozdrawiam.