Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej 5 godzin później

Witam, mam takie pytanie: w poniedziałek wieczorem miałam wziąć tabletkę z nowego blistra po 7-dniowej przerwie. Zazwyczaj biorę tabletki wieczorem ok 21.00, 22.00, jednak tym razem była to godzina 2 w nocy (8 dnia), i to niestety po stosunku, następne tabletki biore o stałej porze, dodatkowo przez ten czas nie współżyję. Czy mogę w takim przypadku być w ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przerwa pomiędzy "standardową" porą przyjęcia tabletki, a rzeczywistą godziną jej zarzycia był krótszy niż 12 godzin (a tak było w Pani przypadku), działanie antykoncepcyjne nie powinno być zmniejszone i ryzyko ciąży jest minimalne.