Przyjęcie tabletki przed upłynięciem 12 godzin

Witam. Mam takie pytanie i muszę znać odpowiedź eksperta, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. W niedzielę wzięłam 1 tabletkę z blistra. Zazwyczaj biorę tabletki o godz. 18-19. W czwartek odbył się stosunek, i w tym dniu wzięłam tabletkę o godzinie 22.00. W piątek zaś zapomniałam o tabletce i przyjęłam ją w nocy o 5.30. Więc licząc od godziny 18., minęło 11.30 h. Od standardowego czasu przyjmowania tabletek, licząc zaś od ostatniej tabletki minęło 7, 5h. Czy jest ryzyko, że stosunek odbyty w czwartek wieczorem, może skutkować zajściem w ciążę? I czy ochrona w ciągu następnych 7 dni, jest pełna, z racji tego, że zmieściłam się w 12 godzinach możliwego opóźnienia z przyjęciem tabletki? Aha, może wspomnę jeszcze, że biorę tabletki anty. ponad 2 lata i zazwyczaj przyjmuje je systematycznie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. X.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

dodatkowe działania antykoncepcyjne należy podjąć gdy od przyjęcia ostatniej tabletki upłynęło więcej niż 24 godziny- wówczas należy stosować dodatkowe formy zabezpieczenia przez 7 kolejnych dni i przyjąć niezwłocznie pominiętą tabletkę. W Twoim przypadku ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Pozdrawiam!