Zła godzina przyjęcia tabletki

Witam. Proszę o pomoc. Wczoraj zażyłam tabletkę o 22 i zawsze normalnie biorę ja o 22 a dzisiaj pierwszy raz od 4 lat jak ja biorę się  pomyliłam i w trakcie brania jak zawsze biorę o 22 wzięłam rano o 10... powinnam ta dzisiejszą tabletkę wziąć o 22 a wzięłam dzisiejsza o 10 rano...to 12 godzin za wcześnie... proszę o rade co mam teraz zrobić. Jak mam przyjąć kolejną tabletkę czwartkową czyli ta jutrzejszą? czy zmienić godzinę na 10 rano czy normalnie w czwartek czekać do 22 jak zawsze i przyjąć? Czy od następnego cyklu mogę znowu brać jak coś znowu od 22? Proszę o radę

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku opóźnionego przyjęcia tabletki do 12 godzin skuteczność tabletek nie wpływa na zmniejszenie skuteczności preparatu. Jeżeli tabletka zostanie przyjęta po 12 godzinach, konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. W obu przypadkach następną tabletkę należy przyjąć w normalnym terminie -tj o godzinie 22.
Nie ma wskazań do zmian w schemacie przyjmowania tabletek.
Pozdrawiam