Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjęcie tabletki po 12 h

Biorę tabletki od 4 lat i nigdy (aż do wczoraj) nie zapomniałam żadnej wziąć. Dzisiaj rano coś nie dawało mi spokoju i wszystko wskazuje na to, że jedank wczoraj wieczorem nie wzięłam tabletki. Niestety, 100% pewności nie mam, bo nie prowadzę żadnego notesu, gdzie mogłabym zapisać, kiedy kończę opakowanie a kiedy zaczynam. Tabletki biorę o godz. 21.00. Następnego dnia wzięłam o 10.30, bo nie byłam pewna, czy wzięłam poprzedniego dnia. Chodzi o ostatnią tabletkę z opakowania. Mam pytanie: czy dzień, w ktorym wzięłam spóźnioną tabletkę mam traktować jako 1-szy dzień przerwy? I potem normalnie brać tabletki? Czy muszę się jakoś dodatkowo zabezpieczyć?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W przypadku pominięcia tabletki, należy ją zażyć z opóźnieniem nie dłuższym niż 12 godzin, a kolejną tabletkę zażyć o tej samej porze, co zwykle (czyli może się tak zdarzyć, że w tej sytuacji przyjmie Pani 2 tabletki w ciągu jednego dnia), a następnie zażywać tabletki, aż do skończenia opakowania i zrobić 7 dni przerwy (jak zwykle).   

Zażyła Pani pominiętą tabletkę z opóźnieniem dłuższym niż 12 godzin, więc do końca tego cyklu powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy