Seks, ciąża a spóźnienie przyjęcia tabletki

Od 5 miesięcy brałam tabletki. Miesiąc temu musiałam odstawić nagle (do końca opakowania pozostały 4 tabletki). Teraz po miesiącu z pierwszym dniem okresu wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania (6 dnia spóźniłam się z tabletką 4 godziny, a kochałam się w trakcie nich i chłopak kończył we mnie). Czy ta nieterminowość może mieć jakieś skutki?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam!

O ile opóźnienie w zażyciu pigułki jest krótsze niż 12 godzin, to skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Między kolejnymi tabletkami musi upłynąć mniej niż 36 godzin. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic.

Pozdrawiam!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty