Spóźnione tabletki a ciąża...

Jestem przy 4-tym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Zawsze brałam je regularnie o 22:00. Jednak w przeciągu ostatnich 3-ech dni nieco rozchwiałam czas ich przyjmowania... mianowicie jednego dnia wzięłam ją dopiero około 3:30 w nocy, nastepnego około 19:00 (przed czasem!) i kolejnego około 24.00 w nocy. Moje pytanie: czy tego trzeciego dnia uprawiając seks, mogłam zajść w ciążę? Jak duże jest tego prawdopodobieństwo? Zaznaczam, iż to był pierwszy tydzień zaczęcia nowego opakowania. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby skuteczność antykoncepcyjna była zachowana, miedzy kolejnymi tabletkami musi upłynąć czas krótszy niż 36 godzin. W przypadku opisanych przez Panią trzech dni, zasada ta została zachowana, więc nie musi się Pani denerwować. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic .

Pozdrawiam!