Zapomniałam zażyć tabletki w 3. tygodniu

Witam, zapomniałam zażyć siedemnastej tabletki z opakowania. Tabletki biorę codziennie o godzinie 18:00, niestety zapomniałam w czwartek o jednej tabletce, zorientowałam się dopiero w piątek o godzinie 14:00 i wtedy od razu zażyłam zaległą tabletkę, później o godzinie 18:00 wzięłam następną. Do końca opakowania pozostały mi 3 tabletki. W ulotce od tabletek przeczytałam, że jeśli zapomni się jednej tabletki w 3 tygodniu, to należy dokonczyć opakowanie i rozpocząć kolejne bez 7-dniowej przerwy. Chciałabym się dowiedzieć, czy od dnia w ktorym zapomnialam tabletkę jestem cały czas zabezpieczona (dla informacji, nie miałam żadnych stosunków płciowych z chłopakiem od środy). Czy powinnam stosować dodatkowe zabezpiecznie w kolejnych dniach? W ulotce od tabletek znalazłam informację, że nie muszę stosować dodatkowych zabezpieczeń. Proszę o odpowiedź i dziękuje z góry za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli rozpocznie Pani nowe opakowanie bez robienia przerwy, będzie Pani całkowicie zabezpieczona przez cały czas. Nie musi Pani stosować dodatkowych zabezpieczeń.