Zapomniana tabletka w 1. tygodniu 3 miesiące temu

Witam, 3 miesiące temu, zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z opakowania. Następnego dnia NIE wzięłam podwójnej dawki i po skończeniu opakowania zrobiłam normalnie 7 dniowa przerwę tak jakby nic się nie stało. Od tamtego czasu biorę tabletki normalnie i żadnej nie zapomniałam. Dodam że przez cały ten okres nie współżyłam. Teraz chciałabym powrócić do współżycia i zastanawiam się czy ten "incydent" sprzed 3 miesięcy może mieć jeszcze jakikolwiek wpływ na skuteczność działania tabletek? Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zapomniana tabletka kilka miesięcy temu nie ma najmniejszego wpływu na skuteczność antykoncepcji w najbliższym cyklu. W tamtym momencie, faktycznie, niezbędne było dodatkowe zabezpieczanie się, ale też jedynie przez 7 kolejnych dni.

W tej chwili, może Pani poczekać do pierwszego dnia krwawienia z rozpoczęciem nowego opakowania. Jeżeli jednak zdecyduje się Pani przyjąć tabletkę później, tj między 2-5 dniem cyklu, proszę nie zażywać dwóch tabletek na raz, tylko stosować dodatkowe metody zabezpieczeń przez wspomniane wyżej 7 dni.
Pozdrawiam.