Pominięcie tabletki a ryzyko ciąży

Dzień dobry. Biorę tabletki antykoncepcyjne c*****. Zapomniałam wziąć tabletki dnia 8 i wzięłam ja rano dnia następnego o godz. 9 i dnia 8 współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia dodatkowego. Dnia 9 stało się tak, że też zapomniałam tabletki i też wzięłam ją z rana o 11. Nie było w tym dniu współżycia. Normalnie tabletki brałam o późnej porze 23. To jest moje drugie opakowanie tego leku. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki. Wcześniej brałam inne tabletki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięte tabletki przypadały na 2 tydzień z danego opakowania. W związku z powyższym (oraz tym, że pierwsza zapomniana tabletka została przyjęta przed upływem 12 godzin) nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń, a działanie antykoncepcyjne powinno być pełne.