Pominięte 2 tabletki w 2 tygodniu

Witam, od paru miesięcy leczę obniżony poziom testosteronu preparatem D*******. Niestety dzisiaj zauważyłam, że pominęłam 9 i 10 tabletkę z opakowania. Od 3 miesięcy nie współżyłam, więc nie martwi mnie ryzyko ciąży, chciałabym tylko wiedzieć, co powinnam zrobić w tej sytuacji. Czy w takiej sytuacji występuje obniżone działanie antykoncepcyjne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku pominięcia tabletek w 2. tygodniu opakowania ryzyko ciąży zmniejsza się najmniej (w porównaniu do 1. i 3. tygodnia). Powinna Pani w tej sytuacji przyjąć zapomniane tabletki jak najszybciej (2 naraz) oraz kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze. Dodatkowa antykoncepja nie jest wymagana.