Jak interpretować zapomnianą tabletkę?

Od ponad roku zażywam tabletki M****. Po ostatnim opakowaniu nie zrobiłam przerwy (nie chciałam mieć krwawienia na wakacjach), teraz biorąc drugie opakowanie zapomniałam 8 tabletki. Nie wiem czy mam to traktować jako 2 tydzień (bo jest to patrząc tylko na to opakowanie) czy jako 3 tydzień (który przedłużam od czasu skończenia poprzedniego listka)? Ta zapomniana ( ok 13h) tabletkę wzięłam od razu z nerwów, ale teraz zastanawiam się co zrobić. Najgorsze jest to że po tym opakowaniu miałam przejść na inne tabletki (Y****). Ostatni stosunek odbyłam w poniedziałek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zapomnianą tabletkę należy traktować jak pierwszą z drugiego tygodnia.
13godzinne opóźnienie jest na granicy zachowania skuteczności antykoncepcji. Szanse na ciążę są raczej niewielkie.
Opóźnienie przyjęcia jednej tabletki nie ma wpływu na ich zmianę. Radziłabym tylko wykonanie testu ciążowego, dla pewności,przed rozpoczęciem kolejnego cyklu.

Pozdrawiam.