Tabletka wzięta z opóźnieniem

Otóż jestem w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych. Aktualnie jest to drugie opakowanie. W niedzielę około godziny 8 rano wzięłam przedostatnia tabletkę z opakowania, a następną, czyli ostatnią z opakowania, powinnam wziąć w poniedziałek w godzinach rannych. Niestety, zapomniałam o niej i łyknęłam tabletkę, jak tylko sobie o niej przypomniałam, czyli o kolo godziny 19 właśnie w poniedziałek. Była to ostatnia tabletka z opakowania. Od wtorku mam 7-dniowa przerwę. Zastanawiam się tylko, czy zrobiłam właściwie i czy w jakiś sposób jest cały ten cykl zaburzony i czy powinnam się obawiać ciąży. Nadmienię tylko, że do stosunku doszło w poniedziałek około godziny 7 rano. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie postąpiła Pani właściwie. Właściwe postępowanie opisane jest w ulotce i na większości opakowań (proponuję się zapoznać).
W takiej sytuacji rozwiązania są 2:
1. nie przyjmować tabletki, tylko OD RAZU zacząć 7-dniową przerwę,
2. przyjąć tabletkę jak najszybciej ORAZ rozpocząć nowe opakowanie bez robienia przerwy.

Pani nie diosotsowała się do żadnego z tych schematów. Jeśli nie chce Pani, aby ryzyko ciąży było zwiększone, proponuję skrócić przerwę o 1 dzień (oznacza to rozpoczęcie nowego opakowania dzień wcześniej niż normlnie).