Spóźniona tabletka i zbyt wcześnie wzięta

Witam. Mój problem polega na tym, że zapomniałam wziąć tabletki (dwufazowej), któą zwykle biorę o 22.30. Obudziłam się rano i wzięłam ją o 7.00 (jest to początek trzeciego tygodnia). Gdy wróciłam do domu, sprzątając, zauważyłam na stołku tabletkę. Pomyślałam, że może jej jednak rano nie wzięłam, gdyż byłam zaspana i szybko połknęłam (była to godzina 14.30). Okazało się, że to jest ta tabletka, którą powinnam wziąć wieczorem o 22.30. Bardzo proszę, jak mam postąpić w takiej sytuacji? :( Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie rozumiem niestety  Pani listu – nie zrozumiałam w końcu, czy zażyła Pani tabletkę o 7.00 rano, czy nie... W każdym razie, jeśli pominęła Pani którąś z tabletek w trzecim tygodniu cyklu (albo zażyła ją Pani za późno), to proszę nie robić 7-dniowej przerwy po skończeniu tego opakowania, tylko rozpocząć od razu nowe opakowanie.

Pozdrawiam!