Tabletka wzięta 12 godzin za wcześnie - jak postępować?

Witam! Tabletki przyjmuję codziennie o 17.20, jednak dzisiaj - piątek - myślałam, że wczoraj nie przyjęłam (pomyliły mi się dni, byłam pewna, że wczoraj był piatek) i przyjęłam ją (tę, co powinnam wziąć dzisiaj o 17.20 - czyli piatek) parę minut po 6.00 rano, czyli prawie 12 godzin za wcześnie. Teraz mam pytanie, czy czekać do jutra z następną tabletką i przyjąć jutro normalnie (w sobotę) o 17.20 tabletkę z blistra z napisem sobota, czy postępować inaczej? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażyła Pani pigułkę o około 12 godzin za wcześnie (o 6.00 rano), to następną należy zażyć w czasie krótszym niż 36 godzin od zażycia poprzedniej. Czyli do godziny 6 rano należy dodać 36 godzin. To będzie godzina 18.00 następnego dnia. Do tej godziny NAJPÓŹNIEJ powinna Pani zażyć kolejną tabletkę. Jeśli więc zażyła ją Pani o stałej porze (17.20), to wszystko powinno być w porządku.

Pozdrawiam!